Erdoğan"Milletin İradesine Saygı Duyarak Geleceği İnşa...

Erdoğan"Milletin İradesine Saygı Duyarak Geleceği İnşa Edeceğiz"...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin iradesine de saygı duyarak geleceği inşa ve ihya etmek en önemli adımımız olacaktır. Özellikle millet 16 Nisan'da iradesini ortaya koymuştur. Bu iradenin dünyada çok örnekleri var ancak 16 Nisan'da bizim milletimizin ortaya koyduğu irade çok çok farklı. Çünkü katılım oranının bu denli yüksek olduğu pek nadirdir” dedi.

23 Nisan 2018 - 17:02 - Güncelleme: 23 Nisan 2018 - 17:42

Erdoğan“Milletin İradesine Saygı Duyarak Geleceği İnşa Edeceğiz”...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel oturumunu izlemek üzere geldiği TBMM’de gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan halk oylaması hakkında “Milletin iradesine de saygı duyarak geleceği inşa ve ihya etmek en önemli adımımız olacaktır. Özellikle millet 16 Nisan'da iradesini ortaya koymuştur. Bu iradenin dünyada çok örnekleri var ancak 16 Nisan'da bizim milletimizin ortaya koyduğu irade çok çok farklı. Çünkü katılım oranının bu denli yüksek olduğu pek nadirdir” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'ndaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel oturumunu izlemek üzere, TBMM’ye gitti.

Meclis'e gelişinde TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın tarafından askerî törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören kıtasını selamladı. Törenin ardından TBMM’nin Şeref Kapısı önünde TBMM Başkanı İsmail tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis şeref holünde, gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

“MİLLETİMİZİN GELECEĞE YÖNELİK DAYANIŞMAYA ÇOK İHTİYACI VAR”

 

Yöneltilen soru üzerine, 16 Nisan halk oylaması sonucu yeni döneme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah yeni dönem şöyle başarıyla, birlik, beraberlik, dayanışma içinde olur. Ülkemizin, milletimizin geleceğe yönelik dayanışmaya çok çok ihtiyacı var” dedi.

 

Meclisin bu hassasiyet içinde çalışmalarını sürdüreceğine inandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bütün mesele, duygusallığı bir kenara bırakıp hissiyatı bir kenara bırakıp, öncelikle bilimsel uygulamaların ışığı altında, geleceğe yürümektir” ifadelerini kullandı.

 

“MİLLET 16 NİSAN'DA İRADESİNİ ORTAYA KOYDU”

“Milletin iradesine de saygı duyarak geleceği inşa ve ihya etmek en önemli adımımız olacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Özellikle millet 16 Nisan'da iradesini ortaya koymuştur. Bu iradenin dünyada çok örnekleri var ancak 16 Nisan'da bizim milletimizin ortaya koyduğu irade çok çok farklı. Çünkü katılım oranının bu denli yüksek olduğu pek nadirdir. Bu yüksek katılımla iradesini ortaya koyan milletimizin, özellikle bu yaklaşımını hiçe saymak öyle zannediyorum ki hakikaten insaf dışı olur. Ben milletime çok teşekkür ediyorum. Şimdi de milletimin vekilleri önümüzdeki dönemi bu parlamentoda çok daha güçlü kılacaktır.”

 

Açıklamalarının ardından özel oturumu izlemek üzere Genel Kurul'daki locasına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve TBMM’de temsil edilen parti lider ve sözcülerinin, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmaları dinledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel oturumunun sona ermesiyle TBMM’den ayrıldı.

 

Erdoğan“Çocukların Mutlu Olmadığı Bir Dünyada, Yanlış Giden Bir Şeyler Vardır”...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha güzel, huzurlu ve sevgi dolu bir dünya için çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz. Çocukların mutlu olmadığı bir dünyada, yanlış giden bir şeyler var demektir. Bu yanlışları tespit etmek, ifade etmek, düzeltilmesi için elimizden geleni yapmak bizim vazifemizdir. Bizim büyüklerimizden, ecdadımızdan aldığımız miras budur; sizlere bırakacağımız miras da budur” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene katılarak çocuklarla bir araya geldi. Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da hazır bulunduğu tören, şehit ve gazi yakınlarının da aralarında olduğu çok sayıda çocuğun katılımıyla gerçekleşti.

TRT Çocuk Korosu'nun çocuklar için bestelenmiş şarkıları seslendirdiği, çocukların günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yaptığı, Karagöz ile Hacivat gösterisinin sahnelendiği programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuklara hitaben bir konuşma yaptı.

 

“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM”

 

Bugün ‘Büyük Millet Meclisi’ adıyla faaliyete başlayan ve bugüne kadar millî iradenin temsilcisi olarak çalışmalarına devam eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıl dönümü olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gönülden tebrik ediyorum. Böylesine önemli bir günü armağan ettiğimiz siz çocuklarımızın bayramını özellikle tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal, İstiklal Harbimizi başlatan ve yöneten ilk Meclisimizin tüm üyelerini rahmetle yâd ediyorum. Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da verdiğimiz tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum” diye konuştu.

 

Çocuklara hitaben, “Sizlere baktıkça gençleşiyorum, sizlerden adeta bir gençlik iksiri alıyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırlanan törende emeği geçenlere teşekkür etti ve daha nice 23 Nisan’lara bu şekilde sevinçle, coşkuyla ve mutlulukla ulaşmayı temenni ettiğini söyledi.

 

“DAHA SEVGİ DOLU BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞMAYA HEP BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Bu tablo bize özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Dünyanın pek çok yerinde maalesef bu imkânlara sahip olmayan milyonlarca, milyarlarca çocuk var. Buradan onlara sizlerin adına sevgilerimizi ve desteklerimizi iletiyoruz. Daha güzel, daha huzurlu, daha sevgi dolu bir dünya için çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz. Çocukların mutlu olmadığı bir dünyada, yanlış giden bir şeyler var demektir. Bu yanlışları tespit etmek, ifade etmek, düzeltilmesi için elimizden geleni yapmak bizim vazifemizdir. Bizim büyüklerimizden, ecdadımızdan aldığımız miras budur; sizlere bırakacağımız miras da budur.”

 

“SEVGİLİ ÇOCUKLAR, BU CUMHURİYET SİZE EMANET”

 

Konuşmasında çocuklar için yazılmış bir şiirden alıntıladığı dizelere atıfta bulunarak, çocuklara kendileri olmaları, doğru olmaları ve çığır açmaları tavsiyesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sevgili çocuklar, bu Cumhuriyet size emanettir, bu vatan size emanettir. Unutmayın, dünyanın ve hayatın bir nizamı var, doğarız, büyürüz, yaşanırız ve sonra ebedi âleme göçeriz, yani ölürüz. Bu süreçteki her aşama kendine göre ayrı ayrı özelliklere, ayrı ayrı güzelliklere sahiptir, ama herhâlde en güzeli çocukluk dönemidir. Çocukluk güzeldir, ama çocuk kalmak da mümkün değildir. Onun için şu an içinde bulunduğunuz dönemin kıymetini bilin, sevginin de, öfkenin de hesapsız olduğu bu döneminizi doyasıya yaşayın” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara; anne babalarının ve öğretmenlerinin onlar için en iyisini istediğini ve en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyleyerek, “Sizin için atan bu kalpleri asla kırmayın. Babanızı incitmeyin, annenizi incitmeyin, öğretmenlerinizi incitmeyin, sizlerin varlık sebebi onlardır” diye ekledi.

 

“TÜRKÇEYİ EN İYİ ŞEKİLDE ÖĞRENMELİSİNİZ”

 

Öğrenme çağının henüz başında olduklarını ve önlerinde çok uzun ve yorucu bir yolun bulunduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu maratona avantajlı başlamanın yolunun, Türkçeyi en iyi şekilde öğrenmekten geçtiğini dile getirdi ve “Unutmayınız, şayet Türkçenizi geliştirirseniz hayata çok daha renkli bakar, öğrenme yarışında herkesten bir adım önde olursunuz” dedi.

 

Çocuklara, “Şu 4 kelimeyi hiç unutmayacaksınız” diyerek, öğrenmeyi, düşünmeyi, uygulamayı ve neticelendirmeyi tavsiye eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve bu gece idrak edilecek Miraç Kandilini tebrik etti ve sözlerini “İyi ki çocuklar var, iyi ki çocuklar olacak” diyerek tamamladı.

 

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önceki kabul ve gezilerinde çocuklarla çektirdiği fotoğraflardan oluşan bir serginin yer aldığı ve davetlilere geleneksel Türk şekerlemelerinin ikram edildiği törende, misafirlere TRT Çocuk Korosu’nun albümü de hediye edildi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Çocuklarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Kabul Etti

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Çocuklarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Kabul Etti...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile beraberindeki öğrenci ve öğretmenleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyet ve bu vatan bizimdir. Bu vatana hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.

 

 

Kabulde konuk ettiği her çocukla ilgilenip sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa bir konuşma yaptı. Çocuklara hitaben “Sizler bizim geleceğimizsiniz, sizler bizim güvencemizsiniz” diyen ve çocuklarla iftihar ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyet bizimdir, bu vatan bizimdir ve bu vatana hep birlikte sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve bu gece idrak edilecek Miraç Kandili’ni tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kutlanan çocuk bayramının dünyada sadece Türkiye’de olmasını da milletin egemenliğinin bir nişanesi olarak değerlendirdi.

 

“ÖĞRETMENLERİNİZİN KIYMETİNİ BİLİN”

 

Misafirlerine, derslerinde üstün başarılar dileyen ve “Hiçbir zaman anneleriniz, babalarınız öf bile demesin, onlara bunu dedirtmeyin. Aynı şekilde öğretmenleriniz sizin bugünlere gelmenizdeki iftihar vesilenizdir, adeta ilim ve feyz kaynağımızdır” sözlerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara, öğretmenlerinin kıymetini bilmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

Milletin evi olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kendilerini misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Sizleri kutluyorum, kardeşlerinizle, ailelerinizle sizlere mutluluklar diliyorum, sizleri Allah’a emanet ediyorum” diyerek tamamladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu teslim ettiği 10 yaşındaki Yiğit Türk de günün anlam önemine dair yaptığı konuşmasının ardından, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bu haber 3350 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kâhta Belediyesi' ilaçlama seferberliği sürüyor
Kâhta Belediyesi' ilaçlama seferberliği sürüyor
Kahta Belediyesi  Sathi Asfalt Kaplama Çalışması Başladı
Kahta Belediyesi Sathi Asfalt Kaplama Çalışması Başladı