Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun'a Kim Bilir Neler Yapıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kadına yönelik şiddeti meşrulaştıran ifadeler kullandığını belirterek, “Böyle bir yoz bakış açısı olabilir mi?” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun'a Kim Bilir Neler Yapıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kadına yönelik şiddeti meşrulaştıran ifadeler kullandığını belirterek, “Böyle bir yoz bakış açısı olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU'NUN SKANDAL SÖZLERİNİ ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadına yönelik şiddete gerekçe üreten sözlerine sert ifadelerle tepki gösterdi. Erdoğan, “Kadınlara yönelik toplantıda bu zat aynen şöyle diyor; ‘Erkek işsizse eve yeteri kadar para gelmiyorsa akşam tencere kaynamıyorsa bu erkek de gelir hıncını karısından alır.’ Bunu diyen kim? Bay Kemal. Böyle çarpık bir zihniyet olur mu? Böyle bir yoz bakış açısı olabilir mi? Bu kadına şiddeti insanlığa ihanet değil alenen meşru gören bir kafadır. Bu mantığa göre ana muhalefetin başındaki zatın her yaşadığı seçim yenilgisinden sonra evde neler yaptığını düşünmek bile istemiyorum” diye konuştu.

BEDELİNİ ÖDEYECEK 

Çanakkale Belediye Meclisi toplantısında yaşananları da hatırlatan Erdoğan, “18 Mart Çanakkale şehitlerini anma yıl dönümü. Valime talimatı verdim. O gün Çanakkale Belediye Başkanı’na orada söz vermeyeceksin. Oradaki programın sahibi validir, en tepe noktada Başbakan’dır, Cumhurbaşkanı’dır. Dolayısıyla seçimle bir belediye meclisine üye olarak girmiş bir meclis üyesini o meclisten kovan insan bunun bedelini ödemelidir” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz ay yaşanan olayda, belediye başkanı, AK Partili kadın meclis üyesinin toplantı sırasında konuşmasını engellemişti.

Bu zat, hicap duygusu gelişmemiş bir yüzsüzdür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi ve ailesi hakkındaki iddialarını ispatlayamaması halinde Kılıçdaroğlu’na istifa etmesi yönünde çağrıda bulunarak, “İspatlarsa ben istifa ederim” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğnan, Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ailesi hakkında ortaya attığı iddialara tepki göstererek, “Yurt dışında hangi bankada Tayyip Erdoğan’ın parası var. Bunu ispatla. İspatlamadığın takdirde siyaseti bırakman lazım. İspatlarsan, ben hem siyaseti hem cumhurbaşkanlığı makamını bırakacağım” dedi.,

FÜTURSUZ VE İFTİRACI 

Erdoğan, “Bu zat terör örgütlerinden vandallara kadar, ülkemizin ve milletimiz aleyhine kim varsa hepsinin en büyük müdafi bu Kemal’dir. Bu zat aynı zamanda fütursuz bir iftiracıdır. Müfteridir, hicap duygusu gelişmemiş bir yüzsüzdür. Daha önce de benim 3 milyar dolar param olduğunu söylemişti. Hangi hukuk ekolüne bakarsanız, müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir” diye konuştu.

Yeni çifte nikah cüzdanını verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da eski milletvekili Halide İncekara’nın kızı Emine Gökçe İncekara ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun oğlu Ahmet Safa Develioğlu’nun düğün törenine katıldı. Dünya evine girmenin mutluluğunu yaşayan çift nikah töreninde evlilik cüzdanını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı. 

'BENİM ADIM KEMAL' DEYİP VERDİĞİ SÖZLERİ YUTUYOR

Kılıçdaroğlu'nu size havale ediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerde oy kullanacağı sandığı bulamayan, neye "hayır" dediğini bilmeden halk oylaması kampanyası yürüten, bir dediği diğerini tutmayan, "Benim adım Kemal" deyip verdiği tüm sözleri yutan bu zata hak ettiğinden fazla süre ayırdığının farkında olduğunu belirterek, Kılıçdaroğlu'nu millete ve özellikle da kadınlara havale ettiğini söyledi. Kadınların Kılıçdaroğlu'na kendilerine yaptığı hakaret nedeniyle gereken dersi vereceklerine inandığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke, millet, kadınlar, gençler için çalışmaya, üretmeye ve reform yapmaya devam edeceklerin kaydetti.

DOKUZ SEÇİMDE KAYBEDE KEYBEDE YÜZÜ YERDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diriliş dizisinin oyuncularıyla bir süre sohbet etti.

Dün SSK’yı bugün CHP’yi batırdı

Erdoağan, “9 seçimde hep kaybede kaybede yüzü yerde sürüklenen Kemal millet senin ne olduğunu gördü. Bir yaşına girmemiş torununu SGK’lı yaptığını biliyoruz. Dün SSK’yı batırmıştı, bugün CHP’yi batırıyor. Yüzüne tükürsen yağmur yağar zanneder işte bu böyle bir tip. Bu müfteri hakkında gereken hukuki işlemleri başlattık. Bu zatın iddia ettiği gibi milyoner olamadık. Bu zattan alacağımız tazminatlar sayesinde herhalde olacağız” şeklinde konuştu. 

Trump, Gülen’in iadesini yeniden inceletiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ elebaşının iadesini Trump’tan yeniden istedi. ABD Başkanı Trump da konuyu yeniden incelettiğini söyledi.

AK Parti’de önceki gün yapılan MKYK toplantısında, hükümetin gündemindeki tüm konular masaya yatırıldı. ABD Başkanı Donald Trump’la görüşmesi nedeniyle toplantıya iki saat geç gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesini bir kez daha istediğini, Trump’ın da “Konuyu yeniden incelettiğini” söylediğini aktardı.

GENÇLERİN İLGİSİ ARTTI 

Erdoğan, daha sonra katıldığı il kongreleri hakkında değerlendirme yaptı. Erdoğan, bu toplantılarda gençlerin ilgisini gördüğünü belirterek, “Kamuoyunda gençlerin bizden uzaklaştığı gibi yanlış bir algı var. Bu algıyı yıkmak için her platformda gençlere 18 yaş düzenlemesini getirdiğimizi, gençlerin siyaset yolununu açtığımızı anlatın. Bunu en çok da gençlik kollarımız yapmalı. Sahaya hakim olun. Gençleri süreçlere dahil edin. Sahayı boş bırakmayın” dedi.

Bir kesim ideolojik saplantılarıyla en büyük zararı verdi

Türkiye’de kadınların şiddet başta olmak üzere tüm meselelerinin çözümüne yönelik güçlü bir siyasi iradenin bulunduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadın haklarını ideolojik saplantılarının istismar aracı haline dönüştürmek isteyenler, bu mücadeleye en büyük zararı verenlerdir. Bizim şu veya bu ideolojiye değil, sadece ve sadece kadınların haklarını savunmayı amaçlayan herkese yüreğimiz ve kollarımız açıktır” dedi.

Ateist ya da ilahiyatçı olması fark etmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her kim kadınlarla ilgili şiddeti öven, ayrımcılığı körükleyen, onları rencide eden bir söz söylüyor, bir tavır içine giriyorsa bilin ki onun zihin kodlarında bir sorun vardır. Bu kişinin bir çoban olması veya bir üniversite hocası olması, bir ilahiyatçı veya bir ateist olması arasında hiçbir fark yoktur” ifadelerini kullandı.

Okullaşmayla erken evlilik oranı düştü

Programda aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya konuşma yaptı.?

Erdoğan, “Erken yaşta ve zorla evlilik artık geride bırakmamız gereken bir başka önemli sorundur. Ülkemizde günümüz şartlarında erken sayılabilecek 14, 15, 16 yaşlarındaki evlilik oranı toplam evlilikler içinde yüzde 4’lere kadar geriledi. Tabii bunda orta öğretim kademesindeki kız çocuklarımızın oranının, burası çok önemli, yüzde 45’ten yüzde 83’e çıkmasının çok önemli katkısı bulunuyor” dedi.