Kadroya Alınan Bir Milyon Taşeron İşçiye Toplu İş Sözleşmesi...

Kadroya Alınan Bir Milyon Taşeron İşçiye Toplu İş Sözleşmesi Yapılacak

Hak İş Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu bir açıklama ile kadroya alınan taşeron yaklaşık bir milyon işçiye yönelik önemli açıklamalarda bulunarak toplu iş sözleşmesi yapılacağını duyurdu.

11 Ekim 2018 - 18:42 - Güncelleme: 12 Ekim 2018 - 11:46

Hak İş Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan CHP’li ekonomi heyeti ile HAK İŞ Sendikası'nda bir görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen görüşme sonrasında ise HAK İş tarafından toplantıya ve Mahmut Arslan'ın konuşmasına dair önemli açıklamalara dair paylaşımlarda bulunuldu.

Ekonomi ve taşeron işçilere yönelik önemli ifadelerin yer aldığı açıklamalarda en dikkat çekici nokta ise taşeron işçilere toplu iş sözleşmesi yapılması noktasında oldu.

ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan konuşmasının başında işsizlik ve enflasyon konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyon konusunda en çok işçi kesimin etkilendiğini ifade eden Hak İş Başkanı Arslan konuya dair şu ifadelere yer verdi.

“Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanımız ile yaptığımız görüşmede acilen Üçlü Danışma Kurulu’nun toplantıya çağrılması talebinde bulunduk. İş Yasasına göre belli dönemlerde toplanması gereken Kurulun ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz bu dönemde toplanmasını ve sorunların masaya yatırılmasını istiyoruz. Hükümetimizin enflasyon konusundaki mücadelesini destekliyoruz. Çünkü enflasyonun en büyük mağduru işçilerdir. Enflasyonla mücadelede HAK-İŞ olarak istekli, arzulu ve kararlıyız”

TAŞERON İŞÇİLERE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPILACAK

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca 2019 yılında kamu çalışanlarına yönelik toplu iş sözleşmesi yapılacağını vurgulayarak bu kapsamda kadroya alınan 1 milyon taşeron işçiye toplu iş sözleşmesi yapılacağını hatırlattı.

“Yaklaşık 200 bin kamu ve 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerin toplu sözleşmesi yapılacak. Sözleşmeler yapılırken yüksek enflasyonun dikkate alınmasını, özellikle de işçi emeklilerinin yüksek enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz”

Bu haber 4092 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahta Belediyesi  Sathi Asfalt Kaplama Çalışması Başladı
Kahta Belediyesi Sathi Asfalt Kaplama Çalışması Başladı
KAHTA BELEDİYESİ İMARLI ARAZİ AÇIKLAMASI
KAHTA BELEDİYESİ İMARLI ARAZİ AÇIKLAMASI