BİR ÇOK KERE YAZDIM ÇİZDİM
 Gaffar Çelik

Gaffar Çelik

Gaffar Çelik

BİR ÇOK KERE YAZDIM ÇİZDİM

06 Aralık 2017 - 15:13

Bir yazı yazmadan evvel insan kafasında tasarlıyor okuyucumuza en güzel şekilde hitap etmek istiyor. Bazen yazdıklarımı siliyorum ben beğenmiyorsam başkası nasıl beğensin diyorum. Birileri kırılmasın beni yanlış anlamasın diyorum ancak kendi içimde binlerce parçayı kırıyor parçalıyorum. Daha münasip kelimeler bulup kendimi ifade etmeye çalışıyorum.

Bir derdimiz olmalı ve derdimiz bizi yazmaya söylemeye çizmeye yönlendiriyor bize göre doğru veya yanlış anca bu şekilde yolumuzu belirliyoruz. Memleketimizin her yerinde gençlere ulaşamıyoruz orta yaşlılarda iş ve ev derdine düşmüş gibiler okuma ve yazma eskiye nazaran daha yüksek bir seviyede ancak bana ne bana dokunmayan yılan bin yaşasın fikrine sahip olmuşuz. Silkelenmemiz gerektiğini ne zaman hatırlayacağız ve ne zaman çocuklarımızla gençlerimizle İnsani bir yönden ilgileneceğiz bunu Kolluk kuvvetleri yapıyor okulları kontrol ediyorlar ancak maneviyat ne olacak?

Bazılarına göre ben ne saçmalıyorum bazılarına göre ben kimim ki ama bazılarına göre ben bir evladım, ben bir babayım, ben bir eşim, ben bir abiyim, ben bir kardeşim ve bazılarına görede ben bir Hocayım ancak ben kendimi bu halkın hizmetkarı olarak görüyorum. Bizim derdimiz bize neden selam verilmiyor bize neden saygı duyulmuyor değil bizim derdimiz Memleketimizi ve Milletimizi İnsan olduklarını hatırlatmak fakirlik zenginlik kavramlarını ortadan kaldırıp insan olduğumuz hatırlatmaktır. Yıllardır çeşitli sayfalarda köşe yazarlığı yapmaktayım derdim doğruları yazmak oldu ve gerçekleri İnsanlara iletmek oldu.

Eğer Kahta da aç bir insan varsa evinde ekmeği yoksa yemeği pişmiyorsa bana söyleyin eğer bana söylemezseniz günahım sizin boynunuzadır buradan bütün Kahtaya ve Kahtalılara sesleniyorum ve yazıyorum. İnşallah bir gün gelecek bütün Adıyamana sesleneceğim ve yazağım ve İnşallah birgünde gelecek bütün Türkiye ye ve İnşallah bir günde gelir Bütün Dünya yazarım ve seslenirim.

Ey değerli Kahtalılar bazı insanlar biz bir yere oturduğumuzda bize yakıştırmayabilirler. Konuştuğumuzda dalga geçebilirler. Ancak gönlünüz bizim gibi zengin olsaydı size baktığımızda sizi anladığımızı anlarlardı, gizli gizli konuştuklarında bize kadar geldiğini bilirlerdi, susuyorsak sizden korktuğumuzdan değil aksine size acıdığımızdandır. Yoksa bir yanlışınızda karşınızda duracak kadar onurlu insan olduğumuzu bilirsiniz. Allah rızası için insan konuşmalı Allah rızası için savunmalı ve Allah rızası için karşı durulmalı şahsi ferdi menfaatler için muhatap bile olmayız.

Kahta Manşet Sitemiz Yeniden açıldı bütün Kahtalılara hayırlı olmasını diliyorum. İlkeli, dürüst, şeffaf bir haber sitesi olduğu içinde ayrıca Teşekkür ediyorum.

Gaffar ÇELİK

Bu yazı 1215 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar