3 Aralık Dünya Engelliler Günü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Okulunda Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
03 Aralık 2021 - 16:25
3 Aralık Dünya Engelliler Günü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Okulunda  Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi.

Düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sayın Mehmet Altındal, Özel Eğitim ve Rehberlikten Sorumlu Şube Müdürü Hamza ÇELENK ile  Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Okulu, öğrenci, öğretmen ve tüm çalışanları katıldı.

Sevgi, dayanışma ve empatik anlayışla,  engelsiz bir yaşamı sağlamak, yaşama sevinci oluşturmak ve hayata tutunmaya çalışmak için gayret gösteren tüm özel çocuklarımızla bugün çeşitli etkinlikler, oyun ve eğlence düzenleyip pasta kestik. Emeği geçenlere ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.

Ayrıca 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle Adıyaman Gençlik ve Spor il müdürlüğüne bağlı Adıyaman Kız Yurdu müdürlüğü, İlimiz Merkez Hacı Sakine Acar Özel Eğitim Meslek Okulunu ziyaret ettiler. Ziyarete Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Hamza Çelenk, Kız Yurdu Müdiresi Vesile Yılmaz Kıraç ve yaklaşık 35 Üniversite öğrencisi katıldı.

Etkinlikte öğrencilere yaş pasta ve içecek dağıtıldı. Hacı Sakine Acar Özel Eğitim Meslek Okul müdürü Orhan KAYHAN, "Hafif Derecede Zihinsel Engelli öğrencilerimize keyifli anlar yaşattıkları ve  bu nazik ziyaretleri nedeniyle Yurt Müdiresi Vesile Yılmaz Kıraç ve Şube Müdürü Hamza Çelenk'e teşekkür ederim."dedi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum