5 yaşındaki çocuk ihmal sonucu hayatını kaybetti

Adıyaman’ın merkezinde alt yapı çalışmalarında ihmal sonucu bir çocuk hayatını kaybetti.

5 yaşındaki çocuk ihmal sonucu hayatını kaybetti
03 Haziran 2022 - 20:07
Adıyaman’ın merkezinde alt yapı çalışmalarında ihmal sonucu bir çocuk hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre olay, akşam saatlerinde  Sıratut Mahallesinde meydana geldi.

İddiaya göre Cumhuriyet caddesinde yapımı devam eden alt yapı çalışmalarında, sokaklar veya sokak girişlerinde alt yapı çalışması olduğuna dair, ikaz tabelaların olmaması sonucunda 409 sokak üzerinden, Cumhuriyet caddesine bağlanmaya çalışan plakası henüz öğrenilemeyen transit minibüs sürücüsü Abuzer Yücedağ cadde üzerinde çalışmaların olduğunu görüp geri geri çıkmak istersen sokak arasında ikamet eden küçük Meryem Kenco (5)  transitin altınsa kaldı.

BU ÖLÜMÜN SORUMLUSU KİM MÜTEAHHİT Mİ ? BELEDİYE Mİ ? 

Eğer bu yapılan alt yapı çalışmalarında sokakların girişinde çalışma olduğuna dair bir tabela olmuş olsa Meryem çocuk transitin altına almayacaktı. 

Eğer sokak girişleri trafiğe kapalı olmuş olsaydı Meryem çocuk transitin altına kalmayacaktı.

Plakası henüz öğrenilemeyen sürücü Yücedağ,  transit minibüsün altında kalan Meryem Kenco’yu apar topar hastaneye yetiştirmeye çalıştı.

Hastanede tedavi altına alınan Meryem çocuk doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik önlemleri alırken, olay yeri inceleme ekipleri geniş çaplı çalışmalarda bulundu.

Adıyaman Belediyesi ve yüklenici firmanın ihmalkarlığı yüzünden daha dün gibi hayata gülen, yarını ise umut olan (Suriyeli) Halit ve Fatma çiftinin en büyük kız çocukları Meryem Kenco hayata veda etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum