DİŞKAYA Adıyaman Gündemini Değerlendiriyor

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren ulusal bir kanal olan Edessa TV’nin her Perşembe günü canlı yayın konuğu olan ve Adıyaman gündemini değerlendiren Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA, Adıyaman gündemine dair yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

DİŞKAYA Adıyaman Gündemini Değerlendiriyor
25 Kasım 2021 - 18:03
DİŞKAYA Adıyaman Gündemini Değerlendiriyor
Şanlıurfa’da faaliyet gösteren ulusal bir kanal olan Edessa TV’nin her Perşembe günü canlı yayın konuğu olan ve Adıyaman gündemini değerlendiren Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA, Adıyaman gündemine dair yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:
“İlimizin gündeminde olan hadiselerden biri maalesef insanlarımızı sıkıntıya sokan dövizdeki durum. Adeta deprem etkisi yarattı bu olup biten. Suni bir hadise fakat herkesi etkileyen bir hadise. Bu da il insanımızda bir tedirginlik yarattı. Zannediyorum bölgenin, ülkenin tamamında durum böyle. Bunun suni olduğunu herkes biliyor. Sevindirici olan, tekrar inişe geçmiş olması. Yani bu sarmaldan çıkmamız lazım. Temennimiz bir an önce bu sıkıntıdan milletimizin kurtulması.
Halkın gördüğü bir hadise daha var. Piyasada konuşuluyor bu. “Libya’yla anlaşma yapar, zengin petrol doğalgaz yataklarındaki ürünleri çıkaracağım.” derseniz, Kuzey Irak’ta 40 yıldır ülkenizi meşgul eden terör inlerine girerseniz, tırlarca silah verilen Kuzey Suriye’deki 60-70 bin kişinin (Burada bir devletçik kurulmaya çalışılıyor. ABD’nin Büyük Orta Doğu projesinin bir parçası) tepelerine balyoz gibi iner, hançer gibi saplanırsanız, terörü bitirme noktasına getirirseniz, Fransa’nın sömürgelerinin olduğu yerlerde onların insanca yaşaması için adımlar atarsanız, 15 Temmuz darbe girişimini tükürüğünüzle boğarsanız bu gibi hadiselere de hazır olmanız lazım diyorlar. Fakat halka yansıyan pahalılık. Bunu da hükümetin acilen görmesi lazım ve bu konularda da tedbir alması lazım. Millet ekmek alamaz noktaya doğru gidiyor. Özellikle milletin sinir sistemiyle oynanıyor. Bunun tedbirlerinin alınmasının sorumluluğu da hükümete aittir. Özellikle bunların tedbirlerinin alınması ve ülkenin bu kalkınma hamlesine devam etmesi insanlarımızın temennisi. 
Halkı sokaklara teşvik etmek ülkeye ihanettir. Hükümetleri değiştirmenin yeri sokaklar değildir, sandıklardır. Kim kime karşı sokaklara inecek? Allah muhafaza etsin. Bu ülkenin insanlarının tamamı bizim. Öyle sokak, kavga yok. Barış var, huzur var, kardeşlik var. Hükümeti beğenmiyorsanız sandık gelir, canına okur, değiştirirsiniz. Ama onun zamanı sandıktır. Birilerinin oyununa gelmemek lazım. Millet adına bunu buradan ilan etmiş olalım.
Adıyaman gündeminde olan bir konu da Organize Sanayi Bölgesinde yer olmaması. Yeni OSB ile ilgili Sayın valimiz ve Sayın milletvekillerimizle görüştük. Konuyu inceledik. On binlerce dönüm arazinin olduğunu gördük. Zannediyorum kurumlar arası bir anlaşamamazlıktan dolayı veya birbirini yanlış anlamadan dolayı gecikmenin olduğunu gördük. Buradan Sayın milletvekillerimize de çağrımız olsun. Ankara’da oturarak bu işler çözülmüyor Sayın vekillerimiz. Bir an önce Adıyaman’da anlaşarak ve engelleri kaldırarak buranın faaliyete geçirilmesi lazım. Millet aş bekliyor, millet iş bekliyor. Millet ekmek derdinde. OSB demek aş demek. Bunu millet sizden bekliyor ve biz de bunun takipçisiyiz.
Adıyaman’da 2018 yılında çıkarılan petrol miktarı günlük 7 bin varil. Günümüz itibariyle geldiğimiz nokta günlük 12 bin varil. Batman’da güzel gelişmeler var. Trakya’da güzel gelişmeler var. Özellikle petrolün millileşmesi sonucu bir zamanlar gelip burada petrol yok diyerek asit döküp giden batının yaptıklarını biz biliyoruz. TPAO’nun millileşmesinden sonra yer altındaki zenginliklerimiz yavaş yavaş yeryüzüne çıkıyor. 2018’den 2021 yılına kadar çıkarılan petrol miktarında %60 artış var.
Zengin petrol yataklarının kullanılabilir hale gelmesi, halkın huzurunu ve refahını artıracaktır. Birileri bunu engellemek için her şeyi yapıyor. Türkiye’de siyasete alet edenler de var. Bunlar doğru şeyler değil. Milli konuların siyasete alet edilmemesi lazım. Milli konularda bütün siyasi partilerimizin birlik olması lazım. İç politikada herkes kendi politikasını anlatır. Sandık geldiği zaman millet kimi emrederse onlar gelir ve bu millete hizmet etmeye devam ederler.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum