DOST ve GÜL'den Başkan DİŞKAYA'ya Ziyaret

DOST ve GÜL'den Başkan DİŞKAYA'ya Ziyaret
30 Aralık 2021 - 10:02
DOST ve GÜL’den Başkan DİŞKAYA’ya Ziyaret
Güney Adıyaman Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi eski başkanı Sırrı DOST ve Bakkallar Odası Başkan Adayı Mustafa GÜL, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA’ya ziyarette bulundular.
09.01.2022 Pazar günü Esnaf Odaları Birliği Konferans Salonu’nda Bakkallar Odası Başkanlığı’nın seçimi olacağını ifade eden GÜL, aşağıdaki ifadeleri kullandı:
“Adıyaman’ımızı ahtapot gibi saran zincir marketler, bakkal esnaflarımızı zor durumda bırakmaktadırlar. Bu zincir marketlere kısıtlamalar getirilmelidir. Mesela sigara satışına zincir marketlerde kısıtlama olduğu durumda bakkal esnafımız az da olsa nefes alabilecektir. Mevcut başkan, bakkallarımızın sorunlarıyla ilgilenmemektedir. Bakkal esnafımıza destek ve zincir marketlere kısıtlama konularında yetkililerden destek bekliyoruz.
Adıyaman, Mezopotamya bölgesinin güzide bir memleketidir. Yıllardır Türkiye’nin en kaliteli tütününü doğup büyüdüğüm, ekmeğini yediğim Adıyaman karşılamıştır. Ben Mustafa GÜL bu yaşıma kadar tütün üretimi, ticareti ve bakkallık yaptığım sürede tütüncü müşterilerim sayesinde her daim dimdik yürüdüm. Ama maalesef tütüncü esnaflarının da temsilcisi olan Adıyaman Bakkallar Odası Başkanı hiçbir platformda tütüncü kardeşlerim hakkında hiçbir demeç vermedi. Ankara’daki görüşmelerde Adıyaman’ın aşı, ekmeği olan tütün sorununu çözmek için istişarelerde bulunmadı.
Ben bir ticari patron veya baron değilim. Ben bu yaşıma kadar ekmek mücadelesi verip bundan sonra da bakkal ve tütüncü kardeşlerimin her platformda mücadelelerini vermeye soyunmuş bir kardeşinizim.
Adıyaman’da tekel esnafımız da sorun yaşamaktadır. Şu anda tekel bayileri için kapanış saati 22.00 ama bu durum esnafımızı zor durumda bırakmaktadır. Kapanış saati 24.00 olduğu durumda esnafımızın sıkıntıları bir nebze de olsa giderilmiş olacaktır.
Yeni yılın da ülkemize ve Adıyaman halkımıza hayırlar getirmesini dilerim. 2022 yılının umutların çoğaldığı, dayanışmanın egemen olduğu bir yıl olmasını temenni ederim.”
DOST ise ziyaret esnasında “Mustafa GÜL kardeşimizin başkan adayı olmasından dolayı memnunuz. Kendisine başarılar dilerim. Başkan DİŞKAYA’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim.” diyerek düşüncelerini ifade etti.
Başkan DİŞKAYA ise “DOST ve GÜL’ün ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim. GÜL’e çıktığı bu yolda başarılar dilerim.” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum