Özöncel'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Özöncel’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özöncel'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
18 Mayıs 2020 - 18:56

Özöncel’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, “19 Mayısları, parlak nutuklar için bir vesile saymak yerine, Türk gençliğini milletin birliği, ülkenin tekliği ve gençliği bağımlılıklardan uzak tutma konusunda daha yoğun bilinçlendirmeye vesile kılmalıyız” dedi.

Özöncel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, bayramın birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olması dileğinde bulunarak, “En zor şartlarda bile bağımsızlık ateşini kaybetmeyen, köle olmaktansa yok olmayı erdem kabul eden Türk milletinin bayramını tebrik ederim” dedi. 

19 Mayıs'ın, milletin hafızasına, “kendisine kefen biçilen bir milletin yeniden ayağa kalkmaya başladığı gün olarak” geçtiğini belirten Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, şunları kaydetti: “Türk Milleti, boynuna asılan 'hasta adam' yaftasını kırıp atmış, ona kefen biçenlere bu toprakları dar ederek, tarihi misyonuna sahip çıkmıştır. 19 Mayısları parlak nutuklar için bir vesile saymak yerine, Türk gençliğini milli benliğine sahip çıkmaya, vatanın bölünmezliği, milletin birliği, ülkenin tekliği konusunda daha yoğun bilinçlendirmeye vesile kılmalıyız. Ne mutlu ki milletimiz mücadele azmini, birlik ve bütünlüğünü, 19 Mayıs 1919'daki gibi diri tutmaktadır. Yıllar önce yeniden ateşlenen bağımsızlık meşhalesi, ekonomide, siyasette, kültürde ve her alanda 21. yüzyıla da ışık tutmaktadır. Bu vesileyle milli mücadele önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele arkadaşlarına Allah'tan rahmet diler, Tüm Adıyamanlı Hemşherilerim ve Tüm Milletimizin bayramını tebrik ederim dedi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum