Başkanvekili Sırrı Öztürk , 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Öztürk mesajında şu ifadeleri kullandı; “Öğretmenlik; en başta bilgisiyle öğreten, tecrübesiyle öğütleyen, uzak görüşlülüğüyle öneren, bunların yanında geleceği özveriyle hazırlayan bir meslektir.

Başkanvekili Sırrı Öztürk , 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
23 Kasım 2022 - 15:01
Akparti Kahta belediyesi meclisi Başkanvekili Sırrı Öztürk , 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Öztürk mesajında şu ifadeleri kullandı;
“Öğretmenlik; en başta bilgisiyle öğreten, tecrübesiyle öğütleyen, uzak görüşlülüğüyle öneren, bunların yanında geleceği özveriyle hazırlayan bir meslektir. 
Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişidir. Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen fakir düşecek, geride kalacaktır.
Öğretmenlerimiz; bilgelikleri, erdemleri ve mesleki donanımları ile öğrencilerimizi topluma faydalı bireyler haline getirerek, yarınlarımızı şekillendirmektedirler. Bu sebepledir ki geleceğimizin teminatı evlatlarımıza emek veren her bir öğretmenimiz, milletimizin kıymetlisidir.
Hayatın merkezine insanı alan, önce insan diyen, İnsanı yücelt ki devlet yücelsin felsefesiyle hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak; kişiliğimizin belirlenmesinde, yetişmemizde, hayata dair kanaatlerimizin, düşüncelerimizin oluşmasında büyük emekleri olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Akparti Kahta belediyesi meclisi Başkanvekili
Sırrı Öztürk

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum