BELEDİYE BASKAN ADAYLARDAN EKREM KILINÇ SU KESİNTİSİ SONRASİ HAFTANIN GÜNDEMİ ÜZERİNE BİRKAÇ KELAM

Kıymetli Dostlar, Geçen haftanın sonunda başlayan ve bu haftanın başında da devam eden su problemi ilçemizde en çok bahsi geçen konu oldu.Bilindiği gibi Damlacık köyü yakınlarında meydana gelen bir boru patlamasından dolayı suların kesildiği

BELEDİYE BASKAN ADAYLARDAN EKREM KILINÇ SU KESİNTİSİ SONRASİ HAFTANIN GÜNDEMİ ÜZERİNE BİRKAÇ KELAM
26 Ekim 2021 - 13:44 - Güncelleme: 26 Ekim 2021 - 13:50
HAFTANIN GÜNDEMİ ÜZERİNE BİRKAÇ KELAM
Kıymetli Dostlar,
Geçen haftanın sonunda başlayan ve bu haftanın başında da devam eden  su problemi ilçemizde en çok bahsi geçen konu oldu.Bilindiği gibi Damlacık köyü yakınlarında meydana gelen bir boru patlamasından dolayı suların kesildiği duyuruldu. "Su hayattır." sözünün yanına  "Su medeniyettir." sözünü de ekleyebilirsiniz. Susuz geçen birkaç günde hayatın nasıl durma noktasına geldiğine hepimiz şahit olduk. Birçok vatandaşımız bu sorunu farklı yönleriyle ele aldı ve konuyla ilgili birtakım açıklamalar yaptılar. 
Bir şehirde bu tür sorunların çıkması kaçınılmazdır.Ancak burada önemli olan ortaya çıkan problemi hızlı ve  profesyonel bir şekilde çözmektir.Bunun yolu da tam anlamıyla kurumsallaşmaktan geçer.Kuruma herhangi bir personel alındığında veya herhangi bir birime müdür atandığında hatta başkan yardımcıları belirlendiğinde liyakat göz önünde bulundurulmalıdır Liyakat devletin tüm kurumları için geçerlidir.Yoksa bu tür olaylarda olduğu gibi Belediye sınıfta kalmıştır ve insanlar mağdur edilmiştir .İnanıyorum ki kurum müdürleri kendi görevlerinde liyakatli olsaydılar bu tür arızalara karşı daha hazırlıklı olurlardı ve mağduriyet yaşanmazdı.İnşallah bundan sonra bu tür aksaklıklar yaşanmaz.
Bahsini edeceğimiz bir diğer başlık ise son zamanlardaki zamlardır.Ülke olarak ekonomik açıdan zor bir süreçten geçtiğimiz inkâr edilemez.Dolara endeksli olarak artan hayat pahalılığı özellikle asgarî ücretliyi ve emekliyi ay sonunu nasıl getireceğim diye kara kara düşündürmektedir. 
Son günlerde özellikle akaryakıta yapılan zamlardan önce petrol istasyonlarında oluşan kuyruklar  hepimizin dikkatini çekti.Çünkü bu kuyruklar bir şekilde bize yansıyacaktır.Zamları ve pandemiyi fırsata çevirip yasa dışı ve ahlak dışı olarak fiyatları yükselten esnaf bile diyemediğimiz bazı insanları da Allah'a havale ediyoruz.
Piyasalardaki bu fahiş fiyatların bir diğer nedeni de arz ve talepteki dengesizliktir.Bunun çözümü de üretimden geçer.Ülke olarak üretim konusunda maalesef istenilen durumda değiliz.Görüldüğü üzere piyasaya sunulan mal yani arz o malın istenilen miktarından yani talebinden az olduğu için fiyatlar yükselmektedir.Elbette üretimi arttırırken rekabeti ve verimliliği de koruyarak artırmamız gerekiyor.Aksi takdirde üretim artsa da fiyatlar düşmeyebilir.
Ekonomik verilere baktığımızda ülkemizde kişi başına düşen gelir dünya ortalamasının maalesef altında. 2010-2015 yılları arasında özellikle AB ile tam üyelik müzakereleri başladıktan sonra dünya ortalamasının üzerinde bir duruma geldik. O yıllarda gerçekten ülke olarak refah bir dönem yaşadık.Temennimiz yine o yıllara ve ondan daha iyi durumlara gelmektir.
Selam ve dua ile
Haber Kahta manşet 
Özel haberi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum