Ramazan ALAGÖZ

Ramazan ALAGÖZ


Halkın Gönlüne Taht Kuran Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar.

14 Eylül 2022 - 12:07

Halkın Gönlüne Taht Kuran Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar.
Birkaç ay İstanbul’da kaldıktan sonra yeniden memleketim olan Adıyaman’a geldim. Uzaklarda yaşayınca insan ilinin kıymetini daha iyi anlıyor. Adıyaman ilimiz büyük metropol şehirlerden ziyade, sakin ve yaşanabilir şehirlerin başında gelir. Eğer trafik yoğunluğundan uzak bir şehirde yaşamak istiyorsanız o il Adıyaman ilidir.
Böylesine güzel şehrin çok da sevilen bir valisi var. Adıyaman halkının gönlünde taht kurmuş olan Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, çok değerli bir bürokrattır. Kendisi her zaman halkın içinde olduğu gibi vatandaşların sorunlarına anında çözüm bulmaktadır. Adıyaman tarihinde iki valimizin bu kadar halkın içinde olduğuna şahidim.
Bu valilerimizden biri Sayın Mahmut Demirtaş diğeri ise Sayın Mahmut Çuhadar’dır. Rabbim böylesine değerli devlet büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin. Bundan yıllar evvel yani 80’li ve 90’lı yıllarda bir vatandaşın valilik binasından içeriye girmesi mümkün değildi. O tarihlerde bir vatandaş valilik kapısından içeriye girmeye çalışsa bile anında engellenirdi.
Bugün ise her vatandaş randevusunu alarak ya da acil bir durum olması halinde anında bir ilin mülki amiri olan valiyle görüşebiliyor. İşte devlet büyüklüğü budur. Devleti devlet yapanda bu gibi uygulamalardır. İnsanlar eskisi gibi bir valiye gidip kapıdan geri çevrilmeyeceğini düşünüyorlar. Hatta birçok valimizin cep telefonunu vatandaşlara verdiğine şahidimdir.
Adıyaman’da şu anda görev yapan Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’da aynı şekilde her insan ile birebir ilgilendiği gibi sürekli olarak halkın içerisine girerek sorunları dinliyor. Mesaisinin büyük bir bölümünü halkın içerisinde, ilçelerde ve köylerde geçiren Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar, ilimiz için bir kazançtır.
Sürekli olarak halkın içerisinde olan Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’ın gittiği her yerde kurum yetkililerini de götürmesi sorunların çözümü noktasında çok iyi bir uygulamadır. Devlet erkanın bir ilçede gün boyunca muhtarlarla, vatandaşlarla toplantı yapması sorunlara anında çözüm bulmak adına önemli bir uygulamadır. Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’da aynı şekilde ilçe ve köy ziyaretlerinde bu uygulamayı uygulamaktadır.
Bizler bu şehirde yaşayan birey olarak sürekli olarak hizmetin ayağımıza kadar gelmesini isteriz. Zaman zaman sorunlarımızı kahvehane köşelerinde veya birkaç kişi bir araya geldiğimizde dile getiririz. Sorunlardan kimse haberdar olmamasına rağmen acımasızca eleştirilerimizi yaparız. Bu bahsettiğim konu hemen hemen toplumun en belirgin özelliğidir.
Bugün eğer devlet kurumlarının yetkilileri köylere kadar gidip vatandaşları dinliyor ve sorunlara anında çözüm buluyorsa bu konuda ilin mülki amiri olan Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar olmak üzere kamu kurum müdürlerine teşekkür edilmelidir. Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar her gün bir yerde halkın sorunlarını dinliyor. Bunu sosyal medyadan da yakından takip ediyoruz.
Aynı zamanda bir gazeteci olarak Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’ı ne zaman takip etsem halkın kendisine çok büyük bir sevgi taşıdığına şahit oluyorum. Böylesine çok kıymetli bir valimizin Adıyaman ilimizde halkımıza hizmet etmiş olması bizim için oldukça önemlidir. Geçmiş dönemlerde merkeze alınan birçok valimiz çoğu zaman halkın içerisine bile çıkmazdı. O günleri çok iyi hatırlıyorum.
Adıyaman’ın il olduğu günden bu yana ilimizde valilik görevini icra etmiş olan Sayın Mahmut Demirtaş, valiliği döneminde ilimiz için çok önemli kamu hizmetlerini kazandırdı. Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, birkaç yıl daha Adıyaman’da görev yapmış olsaydı ilimizin çehresi değişirdi. Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın, Adana’ya vali olarak gittikten sonra ilimizde bazı projelerin hayata geçmediğine şahit olduk. 
Aradan geçen zaman sonrasında Adıyaman’a gelerek halkın büyük bir sevgisini kazanan Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar, ilimize çok önemli projeler kazandırmak adına yoğun bir çalışma yürütüyor. Kendisiyle birlikte aynı zamanda vali yardımcılarımızda çok önemli çalışmalara imza atıyorlar. Bu manada Adıyaman’da çok önemli projelerin hayata geçeceği düşüncesindeyim.
Yaptığı her çalışma ile taktir ettiğimiz Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’ında uzun yıllar ilimizde görev yapmasının ilimiz için bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Çünkü her valinin görev yaptığı il için çok önemli projeleri oluyor. Sonra görev yeri değişince bu projelerin bitmesi uzun yıllara alabiliyor. Bu manada Adıyaman’ımızın çevresinin değişebilmesi için Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’ın ilimizde uzun yıllar görev yapması gerekiyor.
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yaşayan bir gazeteci olarak yapılan çalışmaları yakından takip ettiğim gibi aynı zamanda vatandaşların taleplerini de çok iyi biliyorum. Kiminle görüşsem, kiminle sohbet etsem herkes Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’ı çok sevdiğini söylüyor. Bizlerde Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’ın ilimiz adına çok güzel işler yaptığına şahidiz.
Selâm ve dua ile kalın
Ramazan Alagöz
[email protected]

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum